Kovářová je konzervativní dáma

„Kovářová je konzervativní dáma, která dokonce byla ministryní. Není protizápadní, je pro původní západní hodnoty. S lidmi, jako je Tomáš Czernin (senátor TOP 09, pozn. red.), může mít shodu v některých názorech,“ myslí si Schmarcz.

Celý komentář CNN Prima News zde: https://cnn.iprima.cz/zwyrtek-hamplova-brojici-proti-vakcinam-i-normalni-kovarova-kdo-jsou-kontrover...


Kravina, co se týká Daniely

Poděkování z mailové pošty

Od svého zvolení dostávám každý den desítky velmi hezkých dopisů a mailů.

Vážená paní doktorko Kovářová,
dostala se ke mně velmi potěšující anketa, že jako nová senátorka budete hájit manželství muže a ženy a tím i děti, aby nemusely vyrůstat místo s maminkou a tatínkem .. "se dvěma otci" a jinými kombinacemi, které matka příroda prostě nezařadila a tedy nejsou v zájmu dítěte! Všimla jsem si již dříve, že máte konzistentní a rozumné názory.
Velmi si toho vážím, oceňuji to a přeji Vám úspěch. Nenechejte se nikým rozhodit a odradit. Aktivisté LGBT skupin jsou křiklouni a ve svém živlu spíše pouze na sociálních sítích. My obyčejní lidé, nemáme čas někoho nahánět, ale stojíme za Vámi a je nás většina! Držte se a zůstaňte pevná.
Všechno dobré Vám i Vašim blízkým. J. K.

Daniela jako bojovnice za normální svět

Senát bude bohatší o čtyři právníky

Vypukne v Senátu dívčí válka?

Statistiky obvodu č. 7

Daniela porazila Naxeru

Daniela Kovářová bude senátorkou

Exministryně jezdila půl roku za voliči

Pravý prostor o nových senátorkách

Za měsíc o nich neuslyšíme?

Gratulace prší ze všech stran

Čtenářský výprask kvůli Daniele

Josef Zbořil hezky vyběhl s redakční elévkou, která kritizovala Danielu Kovářovou. Text celého komentáře zde:

https://zboril.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=792557

Koza Nostra doporučuje volit Danielu

 V konečném rozstřelu se o post senátora po pohádkáři Chaloupkovi utká starosta Přeštic /Pekarová Adamová/ s paní bývalou exministryní spravedlnosti, advokátkou Danielou Kovářovou.

Pětihlavá saň stojí za Pekarovou Adamovou, převlečenou za jistě schopného starostu, jak už řečeno -Přeštic.

Já zase za jeho oponentkou. A předvedu vám, že k tomu existuje mimořádně pádný důvod. Parlamentní listy s ní přinesly rozhovor. Je to opravdu skvělé čtení. Je v něm obsaženo všechno, proč s radostí hodím hlas právě jí. Věřím, že si počtou i nezainteresovaní.Postoje ke svobodě

Společnost pro obranu svobody a demokracie mi položila otázky na svobodu a umlčování odlišných názorů.

1. Svoboda nesmí mít žádné hranice. Kdo o nich mluví, svobodu nepochopil. Svoboda znamená, že nikdo nesmí vůči mně použít násilí, leda v sebeobraně. Stejné je to se svobodou i slova. Nemá a nesmí mít hranice. Zároveň platil, že vždy je člověk zodpovědný za újmu, kterou někomu způsobí. To ale nikdy nesmí vést k úvaze, že raději něčí svobodu předběžné omezíme, aby náhodou někomu nezpůsobil újmu.

2. Tento trend je jen cestou k tyranii. A bráním tomu a bránit budu vždy a všude. Nejen tím, že si nenechám zavřít ústa, ale i tím, že vždy budu hájit svobodu mluvit i pro ty, jejichž slova mi půjdou proti srsti.

Odkaz na celý komentář zde:

https://www.sosp.cz/postoje-senatnich-finalistu/


Kovářová před volbami přitvrdila

Je to nějaký nový typ davového šílenství nebo nějakého kultu fanatické sekty. Argumenty nehrají roli. My vám to podnebí vylepšíme, i kdybyste měli chcípnout hlady nebo zimou,“ říká kandidátka do Senátu a advokátka Daniela Kovářová. Bývalá ministryně spravedlnosti, prezidentka Unie rodinných advokátů a nezávislá kandidátka do Senátu
Celý rozhovor zde:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-I-kdybyste-meli-chcipnout-hlady-rikaji-nam-Kovarova-pred-finale-voleb-pritvrdila-715823

Daniela podporuje rodinu

Opět vybírám z krásných mailů, které mi posíláte:

Senátní obvod č. 7-Plzeň-město: Daniela Kovářová (NK) - PROČ JI MÁM VOLIT? - ODPOVĚĎ: Politicky a stranicky nezávislá kandidátka Daniela Kovářová (NEZÁVISLÁ) veřejně slíbila obranu pro-family hodnot přirozeného manželství jednoho muže s jednou ženou. Její soupeř Karel Naxera (TOP 09) neslíbil obranu přirozeného manželství a ani se nepodařilo zjistit, že by se alespoň někdy někde vyslovil ve prospěch pro-family hodnot přirozeného manželství jednoho muže s jednou ženou.

 

Co Daniela slyšela na vsi

Velmi těsný souboj plzeňských senátních kandidátů pokračoval i nadále. Zatímco advokátka a někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová (NK) by do Senátu chtěla, aby odmítla nadbytečnou byrokracii a hájila „normální svět“, přeštický starosta Karel Naxera (TOP 09) chce „jít kupředu“. „Svět na nás nepočká a my musíme jít,“ řekl voličům skrze vysílání CNN Prima News. Oba dva mají také odlišný pohled na zelenou politiku EU a práci ministra Síkely. Mezitím co Naxera shrnoval, že vláda prý „dělá maximum možného“, Kovářová našla problémů hned několik. 

Rozdíl mezi oběma kandidáty byl v prvním kole pouze ve stovkách hlasů a oba dva dokázali porazit i známé osobnosti. Na čtvrtém místě v plzeňském obvodě skončil producent a současný senátor Václav Chaloupek (12,03 % ) a třetí žokej Josef Váňa (20,23 %).
Kovářová skončila druhá s 21,96 % hlasů a Naxera obdržel od voličů 22,93 % a s náskokem více než čtyř stovek hlasů byl nejúspěšnějším kandidátem v obvodě.
K současné energetické krizi a vystupování ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN), který se v neděli vytasil s variantou, že by se vládní cenový strop na energie vztahoval jen na část spotřeby, aby to následně ještě tentýž večer odvolal, Naxera ve vysílání CNN Prima News řekl, že pro to má pochopení.
„Pozice ministra průmyslu je v této době velice obtížná a ukazuje se, že ne vždy jsou komunikační kanály v takové podobě, kterou bychom jako občané vyžadovali. Jsem si ale jist, že záležitosti vyřeší, aby dopad energetické krize byl na občany i firmy co nejnižší,“ uvedl k nejasnému vystupování ministra průmyslu a obchodu.   

„Já si myslím, že vláda dělá maximum možného,“ padlo od něj s tím, že by občanům měl být přerozdělován zisk vybraný po uvalení „válečné daně“ na energetické společnosti.
Kovářová už tak smířlivá se Síkelou ani zdaleka nebyla. Chyby podle ní Fialův kabinet seká nemalé. „Vláda nemá jen komunikační problém. Nedokáže si přiznat pravdu a pojmenovat realitu. Hlavní příčina současného stavu je sebevražedný Green Deal a emisní povolenky,“ řekla kandidátka a české vládě doporučila, ať to občanům na rovinu řekne.
Nemohla ani souhlasit s Naxerou, který předtím za jasného viníka současné situace jmenoval akorát Rusko a jeho rozpoutání války. „Svádět vše na krizi na Ukrajině a Rusko šlo možná na jaře, ale v dnešní době už mi to připadá pitomé,“ našetřila protikandidáta a připomněla, že právě jeho TOP 09 dosti koketuje se myšlenkami Green Dealu, které jsou dle ní hlavní příčinou stavu, do kterého jsme se dostali.
Kovářová šla do voleb s heslem: „Chraňme normální svět“, pod nímž se má skrývat například ochrana názorové plurality. „Když jdou kandidáti do voleb s hesly jako: ,Půjdeme dopředu' či ,Chceme změnu, tak je to v pořádku, ale když najednou nikdo nechce změnu, tak je to něco divného,“ shrnula s tím, že lidem žijícím na vesnicích své heslo ani nemusela vysvětlovat.

„Komu se to líbí, ať si svůj svět proměňuje, ale ať nám nemluví do našich vlastních. Ať nám neříká, zpupně, že je jejich svět lepší,“ vyřkla.

Celý komentář Parlamentních listů zde:
 

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Moderni-svet-Musime-jit-s-dobou-rekl-muz-z-TOP-09-Kova...

Daniela pojmenovala realitu

Proč Danielu zvou až nyní?

Opět mi přicházejí milé maily s velkou podporou.

Dobrý den, paní doktorko,

dnes jsem s chutí zhlédla (dokonce 2x), Váš duel s tím senátním soupeřem do druhého kola Naxerou. Navíc jsem se bavila i rekcemi, resp. bezradností redaktora CNN Prima Převrátilem. Pana starostu za STAN Naxeru jsem viděla poprvé, i když se o politiku dost zajímám a nechtěla bych ho ani jako trpaslíka k bazénu…. Ale píšu hlavně Vám a k Vašim názorům. Absolutně s Vámi souhlasím, taky jsem pro staré a zavedené „pořádky“ a aby vše bylo „normáílní“ a konzervativní. Jsem šokovaná, co z lidí, jako jsou v dnešní vládě, často „vypadává“…Nicméně se ptám, neboť nejste neznámá osobnost, byla jste ministryní, píšete a hlavně máte názor, kde jste před volbami byla, že si Vás pozvali na CNN až nyní? (O ĆT NEMLUVÍM, TAM VY S VAŠIMI NÁZORY NEMÁTE ŠANCI A NIKDO NORMÁLNÍ JI SNAD ZPRAVODAJSKY UŽ NEPOSLOUCHÁ). Vůbec jsem netušila, že kandidujete na Plzeňsku do Senátu. Ač pocházím z Písecka z kulackého statku a mlýna, je pro mne Plzeň „osudová“. Můj prastrýc Rudolf Tille byl celoživotním sládkem (dožil se 106 let) a v Prazdroji o něm napsali Paměti. Já jsem se v devadesátých letech pokusila zachránit  Měšťanský pivovar před podvodnou privatizací a uloupením do ciziny vč. znehodnocení ochranné známky (za 1 korunu!) fi Nomura. Samozřejmě, že mne zlikvidovali a mělo to fatální dopad na moji dosud fungující rodinu. Přeju Vám, abyste se dostala do Senátu a všichni za ANO, aby Ti dnes na vrcholu pochopili, jak jsou nemožní a nechtění. Dnešní doba je alespoň pro mne strašná, určitě jedna z nejhorších, a to mi „táhne“ na 75 let a zažila jsem jako kulacké dítě mnoho… Držte se a vyhrajte, fandím Vám!!!! A taky mne napadlo, že byste se měla přihlásit do prezidentské volby, se silným zázemím určitě není pozdě (viz protikandidátka předsedy Senátu vulgo Tchajvance).

Zdraví L.K.


Doktorka Kovářová vyráží do druhého kola

Parlamentní listy si všímají mých tweetů a citují je takto:

Nezávislá kandidátka Daniela Kovářová postupuje v obvodu Plzeň-město do druhého kola senátních voleb. V něm se střetne s přeštickým starostou Karlem Naxerou (KDU-ČSL, ODS a TOP 09 ). Souboj podle ní bude těžký, ale nebojí se. „Chcete kandidáta svetrové strany?“ obrací se k „normálním“ lidem. Věří, že právě ti jí do horní parlamentní komory pomohou.

Nezávislá kandidátka, advokátka a spisovatelka Daniela Kovářová nyní žádá voliče, aby ji v druhém kole voleb do Senátu podpořili svým hlasem.

„Tak, teď nás čeká druhé kolo. Na jedné straně já, nezávislá, co si platí svou skromnou kampaň sama a která má kolem sebe jen pár dobrovolných nadšenců. A proti mně kandidát mocných a bohatých vládních sil.

https://parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chcete-v-Senatu-pana-se-svetrem-Doktorka-Kovarova-vyrazi-do-druheho-kola-715398

Takže nohama?

Petr Hájek se o mně zmiňuje ve svém článku na Protiproudu:

Druhá nadějná kandidátka, jež postoupila do druhého kola na Plzeňsku, je pak rovněž skvělá advokátka Daniela Kovářová (kromě jiného také signatářka Manifestu D.O.S.T.), Bude bojovat proti zástupci vládní koalice Karlovi Naxerovi (z Pekarové TOPky!). A konečně "Tomiova" Eva Chromcová na Karlovarsku se střetně s Věrou Procházkovou (ANO).

Celý komentář zde:

https://protiproud.info/politika/6732-po-volbach-2-radu-prevazna-cast-mlcici-vetsiny-hlasovala-nohama-babis-s-okamurou-sice-vitezi-ale-jde-spise-o-mezihru-jeste-ani-nezname-dilemata-ktera-prichazeji-nejen-italie-a-rusko-ticho-pred-bouri-boj-zacina.htm


Jak to dopadlo

Do druhého kola senátních voleb v obvodu Plzeň-město postoupili přeštický starosta Karel Naxera (TOP 09) a advokátka Daniela Kovářová (NK). Naxera získal 22,93 procenta hlasů, druhá Kovářová 21,96 procenta hlasů. Druhé kolo se koná za týden. Voleb se zúčastnilo 44,29 procenta voličů, o hlasy usilovalo sedm kandidátů.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3530839-v-senatnim-obvodu-plzen-mesto-se-ve-druhem-kole-stretnou-naxera-a-kovarova

Daniela dotahuje

Nic jistého nemá ani Václav Chaloupek, v Senátu viditelný jako předseda stálé komise pro sdělovací prostředky, který vedl kampaň proti zvolení Hany Lipovské do Rady České televize. Kurz 2,40 s ním sdílí jeden ze soupeřů v obvodu Plzeň-město, Karel Naxera, a v těsném závěsu duo pronásleduje bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová.

Celý článek zde:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zle-zpravy-pro-Vystrcila-Skvele-pro-Pirka-a-recnika-z-Vaclavaku-Sazkari-uz-volby-rozjeli-715062


Hořehledy podporují Danielu

 Každý den mi přijdou dva tři příznivé maily. Dnes jsem například dostala tento:

Vážená paní doktorko, mluvíte mi z duše a máte moje neuvěřitelné sympatie. Vrátil jsem se po více jak 40 letech života ze zahraničí zpět domů, kde jsem byl nadmíru spokojený, ale rodina a její okolí bylo to , co jsem postrádal. Ani tam nebylo vše mým představám optimální, ale to co prožívám tady, je něco, co mě zneklidňuje. Naštěstí mám takové manželství, s kterým se i tento stav dá bezproblémově přežít. Mentalita většiny zdejších lidí je úplně jiná než ta, co jsem tam prožíval, a tak si dělám obavy, zdali se najde tolik lidí, kteří budou schopní Vaše ideje brát v potaz!!!

Každopádně můj hlas máte a vítězství Vám z celého srdce přeji.
Zdravím. JV, Hořehledy 118

Daniela jako jediná nezávislá

Jako nezávislá kandidátka jde do senátních voleb advokátka Daniela Kovářová. Zaměřuje se především na rodinné právo. Je zároveň spisovatelkou – autorkou několika knih. V politice se zviditelnila po konci druhé vlády Mirka Topolánka, kdy se ve vládě Jana Fischera stala v roce 2009 ministryní spravedlnosti. V kampani se prezentuje jako zastánkyně ‚normálního světa‘, který je podle ní ohrožený.
Často vystupuje proti feminismu nebo proti aktivistům, kteří prosazují opatření zaměřená na zmírnění změny klimatu. Prezentuje se jako ochránkyně ženskosti a mužnosti.

Celý komentář Idnes zde:

 https://www.idnes.cz/volby/plzen/senatni-volby-kandidat-josef-vana-vaclav-chaloupka.A220921_082656_plzen-zpravy_vb

Danielu podporuje Aliance pro rodinu

Dostala jsem tento milý mail:

Vážená paní Kovářová,


v našem volebním speciálu https://alipro.cz/2022/09/14/volby-2022/ Vás máme ve vašem obvodu na prvním místě. A s kolegyní obesíláme své známé, kteří tam žijí. A držíme Vám palce, moc si přejeme, aby to vyšlo a do Senátu se dostali lidi s názory jako máte Vy. Snad to voličům už konečně dojede, co je potřeba.

Se srdečným pozdravem
Jana Jochová
-----------
Mgr. Jana Jochová
předsedkyně
Aliance pro rodinu, z. s.

Petr Drulák podporuje Danielu.

"V Senátu potřebujeme odvážné a odborně zdatné ženy. Proto podporuji Danielu."
prof. Petr Drulák, politolog, bývalý diplomat.


Daniela představila svou 20. knihu.

Pražský patriot jako první informuje o tom, že jsem 19. 9. 2022 představila svou novou knihu Dobré manželství. Celá zpráva zde:

https://www.prazskypatriot.cz/daniela-kovarova-predstavila-svou-20-knihu/

Dopis Zdeňka Jemelíka

Zakladatel spolku Chamurappi o mně moc hezky píše a doporučuje plzeňským voličům, aby příští týden volili právě mě. Srdečně děkuji.

 https://www.jemelikzdenek.cz/2022/09/dopis-c2-volicum-na-plzensku.html?m=1

Koho volit? Máme doporučení.

Vytrvej a nenech se odradit!

 Píšete mi vlídné maily a dopisy, v nichž mi vyjadřujete podporu. Tak třeba za tento velmi děkuji:

Vážená paní doktorko Kovářová,
dostala se ke mně velmi potěšující anketa, že budete jako případna senátorka hájit manželství muže a ženy a tím i děti, aby nemusely vyrůstat místo s maminkou a tatínkem .. "se dvěma otci" a jinými kombinacemi, které matka příroda prostě nezařadila a tedy nejsou v zájmu dítěte! Všimla jsem si již dříve, že máte konzistentní a rozumné názory.
Velmi si toho vážím, oceňuji to a přeji Vám úspěch. Nenechejte se nikým rozhodit a odradit. Aktivisté LGBT skupin jsou křiklouni a ve svém živlu spíše pouze na sociálních sítích. My obyčejní lidé, nemáme čas někoho nahánět, ale stojíme za Vámi a je nás většina! Držte se a zůstaňte pevná.
Všechno dobré Vám i Vašim blízkým,
J. K.


Akce D.O.S.T. doporučuje Danielu

Doporučení Akce D.O.S.T. k senátním volbám 2022:
Akce D.O.S.T. ve svých veřejných vystoupeních již plných 15 let varuje před nešťastným vývojem české a evropské společnosti od svobody k ideologické kontrole, od prosperity k ekonomickému pádu, od míru a bezpečí k destabilizaci a ohrožení. Imperativ „D.O.S.T.“ v názvu našeho manifestu z roku 2007 byl výzvou k zastavení neblahého kurzu, stal se však hlasem volajícího na poušti. Hlasem, který byl odpovědnými politiky úmyslně přehlížen, mainstreamovými médii ignorován, politruky „pravdy a lásky“ umlčován a skandalizován. Hrozby, kterým bylo možné včas a efektivně čelit, narostly mezitím do obludných rozměrů všestranné krize, která dnes České republice hrozí.
V této situaci, na prahu událostí, jejichž vývoj je stěží předvídatelný, se odehrávají i letošní senátní volby. Předsednictvo Akce D.O.S.T. si uvědomuje závažnost chvíle, i fakt, že budoucí složení Senátu může hrát zásadní roli v osudu suverenity, svobody a důstojné existence občanů i celého státu. Dovoluje si proto v následujícím seznamu doporučit k volbě vybrané kandidáty pro jednotlivé senátní obvody a vyzvat k jejich volbě. Jde buď o osobnosti z řad signatářů a sympatizantů Akce D.O.S.T., nebo o vybrané kandidáty z různých politických stran a hnutí, u kterých lze důvodně předpokládat, že budou v nadcházejících nelehkých dobách hájit zájem národa.  
Nenechme se znechutit postoji vládnoucích politiků, ani pochybami o smyslu Senátu. Letošní senátní volby jsou důležitým krokem naší občanské a národní sebeobrany. Jděme k volbám a dejme vybraným kandidátům svůj hlas!
V Praze 15. září 2022

Seznam kandidátů do senátních voleb v roce 2022 podporovaných Akcí D.O.S.T.

Hurá, můžu vás volit!

Dostala jsem milý mail od voliče ze sousední vsi:

Vážená paní Kovářová, právě jsem při pohledu do volebních lístků s radostí zjistil, že Vás do senátu mohu volit i já. A že mám tedy koho volit...
Nějak jsem měl, nevím proč, zafixováno, že Váš volební obvod jsou pouze obce na jih od Plzně a nikoliv Plzeň-město. Jsem rád, že jsem se mýlil.
Děkuji Vám za to, jak se v posledních letech veřejně angažujete. V této divné době (opět s totalitou na dohled) to chce určitě velký kus odvahy.
Přeji Vám mnoho štěstí.
S pozdravem M.H.

K Babišově procesu

Parlamentní listy se mě zeptaly na nejsledovanější proces:

 „V některých zemích bývá porota během procesu izolovaná od světa, ani noviny nesmí číst. To je asi extrém. Ale úplně opačný extrém je ten náš. Dostat soudce pod tlak všemi prostředky, hlavně aby rozhodl na objednávku,“ konstatovala Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů, kandidátka na senátorku, bývala ministryně spravedlnosti.

Text celého komentáře zde:

 https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bude-chtit-Babis-proces-v-zahranici-Chvilkari-privezli-pred-soud-klec-Toto-zpusobili-714091


Braňme normální svět a nepodporujme válku

Protiproud se zmiňuje o mém vystoupení pod Řípem:

Na obranu normálního světa vystoupila bývalá ministryně spravedlnosti a kandidátka na senátorku v plzeňském obvodu Daniela Kovářová. „Líbí se mi v normálním světě, nechci progresivismus, nechci modernismus, ani žádnou Grétu. Náš svět se úplně zbláznil,“ konstatovala Kovářová.

Celý článek zde:
https://protiproud.info/politika/6708-setkani-vlastencu-na-ripu-zachranme-nasi-republiku-osobnosti-vyzyvaji-silena-vlada-petra-fialy-musi-okamzite-skoncit-zastavme-cenzuru-a-sikanovani-kvuli-odlisnym-nazorum-jen-jednotne-hnuti-odporu-muze-vladu-porazit.htm 


V Plzni pokřtěna dlouho očekávaná kniha

Volme Kovářovou

Je skvělé, že si někdo všiml, jak Senát v dnešní podobě jen podepírá vládu a Poslaneckou sněmovnu - místo toho, aby byl jejich protiváhou.

 https://zboril.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=791153

Daniela v debatě na CNN

 "Je třeba jednat se všemi," řekla jsem v pátek 9.9.2022 v pořadu Divoká karta v televiza CNN Prima.

https://cnn.iprima.cz/kovarova-meli-bychom-o-plynu-jednat-i-s-ruskem-evropska-unie-strka-hlavu-do-pisku-185890

Den s Danielou

Sokolovský večerník z 6. 9. 2022 o mně takto mile píše:

Nejen proto, že právě dnes dorazí do Klíčnictví u potoka díky Zásilkovně objednaná (a zaplacená) kniha Dítě mezi otcem a matkou, kterou se prarodiče (Petík+grafouš) hodlají
kvůli vnučce (Emilly) dovzdělat v oblasti, která je zatím nemusela zajímat, protože třiatřicetileté manželství jejich rodičů (Emilly) Boba + Bobanky vzalo za své nedávno.
Nejen proto, že už v knihovně jednu její knížku máme (tu s Jaklem o pivě) a dobře se nám četla.

Nejen proto, že grafouše právo zajímá (ministrem spravedlnosti jako Daniela sice býti už zřejmě nestihne, ale ty 2 + 1 semestr na právech před půl stoletím + 4 na UV3 před dvěma roky by se počítat mohly.
Nejen proto, že její články na Psu čte pravidelně a tak si tamtéž přečetl i článek pana
Jemelíka, kterým apeluje na voliče na Plzeňsku, aby paní Danielu koukali do toho senátu
zvolit. Grafoušovi, který totéž neúspěšně zkoušel před pomalu čtvrt stoletím (2000), by se
moc líbilo, kdyby Daniela uspěla (sám se dostal jen do druhého kola) a vůbec nejlepší by
bylo, kdyby vystrčila Vystrčila.
Nejen proto, že bydlí ve Štěnovicich, kde on (grafouš) v době svého vojákování (podzim
1959) často předváděl své umění (operátor střeleckého radiolokátoru) při častých
výjezdech z rodného palpostu ve Vochově na palpost ve Štěnovicích. Poplach tehdy stíhal
poplach a my hrdinně bránili západočeskou metropoli před imperialistickými balony
vypouštějícími štvavé dezinformační (už tehdy) letáky. To vše ve spolupráci s letci z Líní
(teď by jim to letiště chtěli zrušit kvůlivá nějaký gigafaktory na baterky), které jsme“zvedali
a náváděli právě na ty nepřátelské balony, aby šup s nimi dolů.

Tak Plzeňáci 23. září víte, co máte dělat
KAČER

Nezávislý to má nejtěžší

 Lidové noviny uveřejnily 8. 9. 2022 text o senátních kandidátech v obvodě Plzeň - město pod názvem "Minule jsem prohrál i hloupostí, říká Váňa." Část textu se týká i mě:

Další z kandidátů, exministryně spravedlnosti a právnička Daniela Kovářová, očekává lítý souboj o senátorské křeslo. „Jako jediná nezávislá kandidátka to nemám jednoduché. Vyslanci politických subjektů visí na každém rohu a otevírají zvířecí výběhy a jiné akce, mně strhávají a přelepují plakáty a zakazují veřejně hovořit o rodině, což je moje profesní téma,“ uvedla pro LN Kovářová s tím, že ji ale nic neodradí, a její příznivce to naopak vyburcuje.

„Celý svůj profesní život bojuji proti politické korektnosti, proti zbytečným omezením, byrokracii a hloupým zákonům. Bojuji za normální svět, v němž se lidé spolu setkávají a žijí a vychovávají své děti a stát jim do toho nezasahuje a neříká jim, jak mají žít,“ popsala Kovářová.

Cikán nebo Rom?

Tak tohle je zajímavé.

Finové sami sobě říkají Suomi. Plyne z toho něco pro češtinu? Ne.

Němci si říkají Deutsch, ale v češtině jim říkáme Němci. Nějaký problém?

My si říkáme Češi, ale mnozí nám ve svých jazycích říkají Bohemians. Cítíme to úkorně?

Cikáni si sami ve své řeči říkají Romové. No, ať si tak ve své řeči říkají. Ale v češtině je označujeme za Cikány. A to má být rasismus? Říkám o nich něco špatného, když pro ně použiji správný český výraz? Vymýtíme z češtiny naše názvy všech národů světa a budeme pátrat, jak sami sobě říkají oni?

Podle Refreshera (česky je to Občerstvovač) ani ano.

Pohleďte:

https://refresher.cz/121013--Chci-rikat-ze-nekdo-je-cikan-nebo-cerny-uvedla-kandidatka-do-Senatu-Daniela-Kovarova

Daniela poslala do světa svou knižní novinku

Advokátní deník informuje o představení mé nové knihy Dítě mezi otcem a matkou. Text celé zprávy zde:

https://advokatnidenik.cz/2022/09/07/daniela-kovarova-poslala-do-sveta-knizni-novinku-dite-mezi-otcem-a-matkou/Daniela představila novou knihu Dítě mezi otcem a matkou

Když se rodiče rozejdou, dítě to odnese vždycky. To byla hlavní myšlenka dnešního představení nové knihy rodinné advokátky a spisovatelky Daniely Kovářové Dítě mezi otcem a matkou, kterou napsala spolu s dětským psychologem Václavem Mertinem a sociální pracovnicí Petrou Hermanovou. Hojně navštívená akce moderovaná zpěvačkou Vlaďkou Bauerovou proběhla v úterý 6. září 2022 v kavárně „Kafe a“ v Plzni na Slovanech, Jetelová 2 za účasti novinářů, spisovatelů, kamarádů, čtenářů a podporovatelů Daniely Kovářové i rodičovských dohod. „Knihu by si měli přečíst všichni mí klienti, kteří se o děti hádají u soudu,“ říká autorka, která v knize popsala i soudní peripetie, problematiku výživného, střídavé péče nebo vnitrostátních únosů nezletilých dětí.


Kniha doplněná spoustou příkladů a praktických doporučení vyšla před několika dny v nakladatelství EEZY Publishing a je možno si ji koupit například zde: https://eezy.cz/produkt/dite-mezi-otcem-a-matkou/

https://www.ceskoobjektivem.cz/daniela-predstavila-novou-knihu-dite-mezi-otcem-a-matkou/ 

Zdeněk Jemelík doporučuje Danielu

Předseda spolku Chamurappi Ing. Zdeněk Jemelík o mně velmi hezky pohovořil v tomto komentáři: https://www.jemelikzdenek.cz/2022/09/dopis-volicum-na-plzensku.html

Dobré manželství už je tady

Nová kniha Daniely Kovářové Dobré manželství (10+1 užitečných rad) už bude brzy tady. Knižní e-schopny už ji nabízejí.

https://www.kosmas.cz/knihy/513523/dobre-manzelstvi-10-1-uzitecnych-rad/

Podpora mužnosti a ženskosti

Krásné dopisy a maily mi posíláte. Včera jsem například dostala tento stručný vzkaz:

"Dobrý den. Mezi námi ženami - přidávám se k Vašemu hlasu za mužnost a ženskost. :). Z.K."

Z dopisů, které mi posíláte

Dobrý den, paní Kovářová,

na Twitteru se mi občas zobrazí Vaše Tweety. Naposledy tento - https://twitter.com/DanielaKovarova/status/1564888140455845888?s=20&t=Yc5uxQ1zO-ZQ86uJ38_qtA Jsem rád, že ve společnosti zaznívá na toto téma Váš hlas. Trochu se děsím toho rudého progresivismu, který k nám vane ze západu... K tématu přikládám odkaz na opravdu dobrou knížku - Král, Válečník, Kouzelník, Milovník - https://www.martinus.cz/?uItem=197127&gclid=Cj0KCQjwjbyYBhCdARIsAArC6LL7S6TjFkafi4kXeKdfdKMI2kk54I-gqUZroFuyoau7K4gPbrwvB1UaAk-fEALw_wcB
Doporučuji přečíst všem mužům a vlastně i ženám, aby nežili v iluzi. Mě osobně trochu spadl hřebínek, když jsem si ji přečetl ...
S pozdravem
V. A.B.

Daniela už si nebere servítky

„Když vláda nevládne a kašle na lidi, jak mají občané vyjádřit svoji nespokojenost?“ uvedla bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, napsaly Parlamentní listy. Celý text článku zde:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Koledovali-si-o-to-Co-jineho-maji-delat-Demonstraci-bu...

Za drahotu může zelené šílenství

Daniela v televizní debatě s několika dalšími kandidáty do Senátu: "Hlavní příčinou raketového růstu cen je sebevražedné zelené šílenství. Vláda by měla odstoupit od všech klimatických závazků. A měla to udělat už dávno. Kroky, které navrhuje teď, přicházejí pozdě a nedostatečné."

Celý záznam 90minutové debaty zde: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/470510-senatni-volby-2022-prvni-debata-na-tn-live-s-kandidat...

Václav Vlk nejen o Senátu, ale i o Daniele

"Prostě Senát by měl být plný rozumných lidí, jejichž mozek se dostal dále než do pubertálního třeštění nad „správnou politikou“ ale zabývat se otázkami obecného zájmu.

Já jednoho takového kandidáta totiž kandidátku znám. A znají ji také čtenáři Neviditelného psa. Jde o paní JUDr. Danielu Kovářovou. Čtenářům Neviditelného Psa ji nemusím příliš představovat, znají ji a její názory z článků. Takže jí mohou věřit, že myslí vážně své heslo „braňme normální svět“.

Přiznám se, že paní Danielu osobně znám. Líbí se mi jako žena, která to má srovnané v hlavě, která nepředstírá, že patří k utlačované menšině a která si nemyslí že většina mužů jsou šílení sexuální násilníci. Dokonce přiznává, za což ji mainstreamová média a genderové fanatičky na sociálních sítích strhali, a to, že má ráda muže. A že ji, jako většinu normálních žen, baví sex. Z tohoto prohlášení byly fanatické feministky, voliči pirátů a zelených téměř v pominutí smyslů. Zatímco 90 % normálních obyvatel Česka i Evropy s paní doktorkou souhlasí. Nesmím také zapomenout na to, že je známou odbornicí na otázky rodiny, vztahu mezi rodiči a dětmi a mezi samotnými rodiči také.

Už jen to, že v Senátu může být někdo kdo se v této otázce vyzná a může vstoupit do diskuzí o zákonech a předpisech, které z hlediska rodiny by bylo přínosem. Mnohé „moderní názory“ totiž prakticky likvidují evropské kulturní a společenské zásady. A bylo by dobré pokusit se vysvětlit senátorům názor který není jen omíláním západního levicového genderismu. To by bylo vynikajícím osvěžením debat horní komoře parlamentu.
JUDr. Daniela Kovářová kandiduje jako jediná nezávislá kandidátka na senátorku ČR senátním volebním obvodě číslo 7 (Plzeň město).
Nevím kolik čtenářů Psa může v tomto senátním obvodě volit, ale určitě někteří tam mají své příbuzné a známé a mohou jim, pokud uznají za vhodné, doporučit „vhodit hlas“ právě paní Daniele. Mně to osobně potěší a pokud souzníte s jejími články a s názory v nich, uděláte dobrou věc.
Mimochodem, když jsem říkal že se známe již dlouhou dobu, tak to nikoliv z nějakých politických kruhů. Ale prostě proto, že jsme oba milovnici a autoři sci-fi. Ovšem to, že by se JUDr. Kovářová dostala do Senátu není žádná sci-fi, ale reálná možnost. Nemá sice za sebou žádnou politickou stranu, ale na druhou stranu oproti mnoha volebním kandidátům do různých funkcí s politikou zkušenosti (byla ministryní spravedlnosti) a hlavně - má svůj vlastní mozek a dokáže ho používat. Chcete-li se o ní dozvědět a o její kandidatuře něco více, klikněte si na https://www.daniela2022.cz/cs/kontakt."

Celý tex glosy Václava Vlka zde: https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/politika-co-takhle-dat-si-senat.A220829_175829_p_politika...

Daniela odpověděla na dotazy TN Nova

1. Měl by stát posílat více peněz lidem zasaženým energetickou krizí v Česku? 

Daniela:  Ne. Stát by měl dělat (a od jara na to měl spoustu času) docela jiné, zásadní, strukturální kroky. Například zrušit emisní povolenky, zásadně přehodnotit nesmyslné klimatické cíle apod.

2. Souhlasíte s manželstvím pro všechny? Pro všechny ženy, muže, děti, nesvéprávné apod.? 

Daniela: Nikoliv. Manželství pro všechny nikdy nebude.
3. Měla by Česká republika posílat další výzbroj a výstroj na pomoc Ukrajině? 

Daniela:  Nechci, aby ČR komukoliv posílala vojenskou výstroj. Nechci žádné války a nepřeji si, aby se ČR do jakékoliv cizí války zapojovala.

4. Jste pro zachování letiště Líně, nebo jeho využití pro gigafactory? 

Daniela:  O využití pozemku má rozhodovat jeho vlastník. Komu se to nelíbí, nechť mu nabídne peníze a pozemek si od vlastníka koupí.

5. Jak chcete při získání senátorského mandátu přispět ke snížení kriminality v Plzni? 

Daniela: Slibuji, že nebudu krást ani páchat žádnou trestnou činu. Věřím, že jsem dobře vychovala své děti a že ty to také nebudou dělat.
Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/470111-pet-otazek-pro-kandidaty-do-senatu-podivejte-se-jak-o...

Plzeň podporuje Danielu a normální svět

Takhle hezky mě vítá náměstí Republiky v Plzni.
Děkuji, Plzeňáci.
https://www.youtube.com/watch?v=p8gMVCxhuro

Dítě mezi otcem a matkou

Moje nová kniha, kterou jsem napsala s dětským psychologem Václavem Mertinem a opatrovnicí Petrou Hermanovou už je v prodeji. Objednat si ji můžete třeba zde:

https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/dite-mezi-otcem-a-matkou-468463106


Přímá volba prezidenta - ano či ne?

 „K téhle změně nemělo dojít, ale došlo, a už to nikdo nezmění. Tak mi přijde zbytečné to vracet do hry,“ myslí si Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů, bývalá ministryně spravedlnosti, kandidátka na senátorku.

Odpověděla jsem na dotaz Parlamentních listů. Celý komentář zde:

 https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezidentsky-system-v-Ceske-republice-Zjistili-jsme-mezi-politiky-711873


Škoda, že nebydlím ve vašem senátním obvodě

 Opět vybírám z došlé e-mailové pošty, tentokrát od čtenářky mé knihy:

Vážená a milá paní dr. Kovářová! Právě jsem dočetla Vaši knihu Matkovražedkyně a jsem z ní nadšená! Je vtipná, napínavá, poučná v mnoha směrech. Blahopřeji k ní. Mám v plánu vypůjčit si i další Vaše knihy v plzeňské knihovně. Mrzí mne, že nebydlím ve Vašem senátním obvodě, jistě bych Vás volila.
Přeji Vám úspěch v senátních volbách i ve všech oblastech Vašeho života.
Děkuji za krásné čtení!
S pozdravem B.R.

„Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

„Máme nejvyšší inflaci v dějinách, největší rozpočtový schodek v dějinách, nejservilnější vládu vůči bruselské vrchnosti a nejhorlivější v zeleném šílenství s dopadem na ceny energií. Nevím, jestli bych řekla, že to je nejhorší vláda v dějinách, ale pro mě osobně je největším zklamáním. Zklamáním ve smyslu propastného rozdílu mezi tím, co jsem od ní čekala, a tím, co dnes tato vláda předvádí v praxi,“ konstatovala Daniela Kovářová, bývalá ministryně spravedlnosti, prezidentka Unie rodinných advokátů, kandidátka na senátorku.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Tohle-fakt-Klaus-rekl-Exprezident-pichl-do-vosiho-hnizda-Ale-rada-lidi-souhlasi-711184

Kde se s vámi mohu potkat?

Dostávám od vás milé maily a dopisy. Podstatná část z posledního mailu je od paní B.P.:

Vážená paní doktorko, delší dobu sleduji Vaší aktivitu, která se mi líbí a je mi blízká. Ráda bych se na Vás přijela podívat na besedu. Pokud bych Vás mohla poprosit o informaci, kde by Vás byla možnost vidět, byla bych moc vděčná. Přeji Vám jen vše dobré. Se srdečným pozdravem a úctou B.P.

Je jasno o hlasovacích lístcích

Daniela - kritička feminismu

Pirk není jediná celebrita, která se letos zkusí dostat do senátu. Na Plzeňsku kandiduje za ANO žokej Josef Váňa. Jeho soupeřkou bude exministryně spravedlnosti, právnička Daniela Kovářová, která v posledních letech vystupuje zejména jako kritička feminismu. Do senátu kandiduje s jednoduchým sloganem „Jsem normální,“ nepodporuje ji žádná politická strana. Z podobného názorového spektra je i Jana Zwyrtek Hamplová, kandidující na Kroměřížsku. Na Mělnicku pak kandiduje bývalý člen rady ČT a někdejší poradce Miloše Zemana Zdeněk Šarapatka s podporou TOP 09, vyzve obhajujícího senátora ze STAN Petra Holečka.

https://www.reflex.cz/clanek/volby/114581/do-senatu-chce-jan-pirk-i-zokej-vana-obhajuje-vystrcil-o-co-hraji-vladni-strany.html

Do boje o senátorské křeslo jde autor večerníčků, legendární žokej nebo bývalá ministryně

Daniela už je registrovanou kandidátkou

Tak je to jasné. Jsem jediná nezávislá. Tuto zprávu dnes vydala ČTK:

Sedm kandidátů se může v zářijových senátních volbách ucházet o místo senátora v obvodu číslo 7 Plzeň - město. Plzeňský magistrát zaregistroval všech sedm podaných kandidátek, řekl dnes ČTK vedoucí magistrátního odboru správních činností Roman Matoušek. Rozhodnutí o registraci je také na úřední desce magistrátu. Termín pro rozhodnutí o registraci nebo odmítnutí přihlášky pro senátní volby vyprší v pátek. Jména kandidátů magistrát nezveřejnil, jsou ale veřejně známa již z minulých týdnů.

Obvod zahrnuje území okresu Plzeň - jih, plzeňskou část Slovany a část okresu Plzeň - město a severní část Klatovska. Senátorem je zde nyní ve svém prvním volebním období třiasedmdesátiletý autor filmů o přírodě a zvířecích večerníčků Václav Chaloupek. Svůj mandát bude podle svého dřívějšího vyjádření pro ČTK obhajovat. V minulých volbách kandidoval za OPAT, letos je kandidátem koalice OPAT a STAN. Hnutí ANO nominovalo devětašedesátiletého dostihového jezdce, chovatele a trenéra Josefa Váňu. Kandidaturu v obvodu oznámil také padesátiletý starosta Přeštic na jižním Plzeňsku Karel Naxera z TOP 09, kterého nominovala koalice Spolu, tedy TOP 09, ODS a KDU-ČSL. Za KSČM bude kandidovat šestapadesátiletý bývalý poslanec Jiří Valenta. Sedmapadesátiletá právnička, spisovatelka a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová podala kandidátku jako nezávislá. Za SPD se bude jako nezávislý o hlasy voličů ucházet devětasedmdesátiletý olympijský vítěz ve sportovní střelbě Jan Kůrka. Kandidátem hnutí Pro Plzeň je sedmapadesátiletý farmář a bývalý poslanec za ANO Pavel Šrámek.

Při volbách v roce 2016 podalo v obvodu kandidátku osm lidí, všech osm také úřad zaregistroval. V prvním kole voleb vyhrál Chaloupek před tehdejší senátorkou za ČSSD Dagmar Terelmešovou. V druhém kole pak Chaloupek dostal 60,7 procenta hlasů. V prvním kole se voleb účastnilo 36,24 voličů. V druhém kole volební účast klesla na 14,5 procenta. V roce 2010 kandidovalo v obvodu rovněž osm lidí, Terelmešová po volbách nahradila dosavadního senátora Jiřího Šnebergera z ODS.

Stejná krevní skupina

 Opět úryvek jednoho z krásných mailů, které mi posíláte.

"Dobrý den p. Danielo,
dnes jsem si přečetla váš článek v Rozhledu, úžasné!!! Vše, co tam říkáte, je pravda na 100%. Znám vás z médií již dlouho a jste čím dál lepší, úplně mi mluvíte z duše, a myslím si, že jsme "stejná krevní skupina", už když jsem Vás viděla na fb u I.V. držím Vám palce, a snad to nebude tak strašné, jak vyplývá z článku...každopádně jsem si koupila přímotop, popřípadě si pojedu zatopit na chatu v Radobyčicích...vidíte, i Štěnovice jsou blízko, a znám je spoustu let, v r.1968 jsme chodili na tancovačky do Štěnovic i do Čižic. Jste o dost mladší než já, takže jsme se tam určitě nepotkaly, ale to neva.
Mějte se krásně a hlavně se opatrujte H.P."

Daniela je od 3. 8. 2022 registrovanou kandidátkou

registrace

Dobré manželství už brzy vyjde

 Moje nová kniha je sice ještě v tiskárně, ale některé weby už nabízejí předobjednávku. Chcete mít jistotu, že ji dostanete? Pak můžete třeba tady:

https://www.dobre-knihy.cz/dobre-manzelstvi-10-1-uzitecnych-rad-659031.html?utm_source=ehub&utm_medium=affiliate&ehub=f982ee26fe9d424f945c8aea201bcc14


Daniela vydává novou knihu

S psychologem Válavem Mertinem a opatrovnicí Petrou Hermanovou jsme napsali knihu Dítě mezi otcem a matkou, která popisuje, co se děje mezi rozvádějícími se rodiči. Po lehkém zdržení konečně brzy vyjde a zájemci (moudří rodiče, kteří se sice rozcházejí jako partneři, ale nechtějí svému potomkovi ublížit) si ji mohou předobjednat zde:

 https://www.knizniklub.cz/knihy/618807-dite-mezi-otcem-a-matkou.html 

Díky za vaše reakce

 Každý den od vás dostávám milé maily a dopisy. Tak třeba tento reagoval na můj text o pravdě a lži:

"Dobrý den, paní doktorko.
Myšlenka, že se bude zkoumat pravda a vypínat lež, je zcestná stejně jako zřizovat kvůli tomu úřady a oficiální cenzorství. To by byly v ohrožení všechny náboženské servery, weby s horoskopy, pořady typu Volejte věštkyni a podobně. Tahle cesta vede do pekel."
No, klidně ať se vypíná lež. Lež vypíná věda, lež vypíná kriminální vyšetřováni, ale z lidského jednání, z lidského konání nelze lež nebo omyl žádným plošným postupem odstranit. Každý člověk je omylný. Jsou letité instituty o pomluvě a poškození cti, dávno je objevena hranice těchto restrikcí- však Vy to víte lepší než já.
Pro zajímavost v běžném normálním životě člověk nemůže říci ani to, co je pravda o jiném (nebyla by to pomluva). Už z důvodu, že mu po tom nic není nebo by způsobil větší škodu. Pokud vdaná kolegyně v práci to průkazně táhne s někým, tak to nemám právo rozhlašovat po všech čertech. Tedy normální cenzurování pravdy.
Přeji Vám úspěšnou senátní volbu.
S pozdravem
MT"

Daniela nejen kandiduje, ale i moderuje a školí

Advokátní deník zve advokáty a své čtenáře na seminář, který pořádá Česká advokátní komory. Budu na něm moderovat diskusi o patchworkových rodinách.

 https://advokatnidenik.cz/2022/07/28/cak-jiz-nyni-pripravuje-seminare-na-zacatek-zari-zaregistrujte-se-vcas/ 


Kandidátka už je na Wiki

Wikipedie dnes zprovoznila heslo s kandidáty a statistikami pro volební obvod č. 7 (Plzeň - město). Dá se z něj odvodit, kolik hlasů potřebuju do druhého kola? Kdoví?

 https://cs.wikipedia.org/wiki/Sen%C3%A1tn%C3%AD_obvod_%C4%8D._7_%E2%80%93_Plze%C5%88-m%C4%9Bsto


21.7.2022 MFDnes, Plzeňská mutace

Plzeňský

Informace o nezávislé kandidátce Daniele

Začínají se objevovat informační weby o kandidátech do Senátu. Deníky Bohemia mají pro každého kandidáta záložku s informacemi. Informace sice zatím nejsou kompletní, ale postupně se doplňují. Ta moje vypadá takto:

https://2022.programydovoleb.cz/obvod/7-plzen-mesto/7-daniela-kovarova


Jak si s vámi vyměňuji názory

Dostávám od vás nejenom poděkování, ale i dotazy a reakce na moje slova. Tak třeba pan P. Ř. z Prahy mi napsal:

"Vážená paní doktorko, rád čtu Vaše prorodinné blogy za normální život. Dnešní zaměření ke globálnímu oteplování a k energetice z tohoto rámce vybočilo. Uvádíte přitom jeden častý omyl vytrvale opakovaný v části médií: „Ne válka, ale především emisní pitomosti zvedají ceny“. Dovoluji si přiložit podrobné rozklíčování toho, proč letos rostou velkoobchodní ceny elektřiny. Shrnuto: Cena povolenky je nyní i v lednu na takřka stejné úrovni, nemůže tedy přispívat k letošnímu vývoji. Za 90 % letošního nárůstu z úrovně 120 na 350 EUR/MWh může válka, resp. související ruské hrátky s dodávkami plynu."

Jenomže já to vidím ještě trochu jinak, proto moje reakce zní takto: "V souvislosti s vysokou cenou energií nikdy nepoužila slovo “letošní”. Ceny energie jsou v EU a dalších zemích bojujících s podnebím zvyšovány trvale. Vzpomeňme na šok na podzim loňského roku. Ceny jsou bojem s podnebím zvyšovány přímo i nepřímo. Dnes i zítra. Například dotacemi na tzv. obnovitelné zdroje, panikou trhů v souvislosti s útěkem Němců od jádra a uhlí, tvrdými limity na samu těžbu uhlí, očekáváními spojenými s nuceným odchodem od spalovacích motorů a mnoha jinými metodami umělého zdražování. Jistěže se do cen promítají i jiné procesy na energetických trzích, ale ty mají často dopady velmi nestálé, ve vlnách. Co ale tlačí cenu energií nahoru trvale a uměle, to je politika zvaná “pricing”, něco jako výchova tupých lidí prostřednictvím uměle zvyšovaných cen “ošklivých” zdrojů. A jednou z forem této “výuky” jsou emisní povolenky a zběsilý nárůst jejich ceny. Kvůli zjednodušení pro běžné čtenáře jsem se nezabývala  směnu složkami exogenních faktorů, způsobujících drahotu energií.

Sedm v sedmičce

Volby se blíží a kandidátu už jsou skoro jasní. V senátním obvodě č. 7 kandiduje 7 kandidátů, já jediná jsem nezávislá.
Zajímá vás to podrobněji? Čtěte zde:
https://www.iportal24.cz/featured/analyza-senatni-volby-2022-setreni-papirem-nebo-nejsou-lidi/

Daniela svede třeskutý souboj

 Někdo obhajuje a jiný usiluje. Tak se na to podívejme.

"Na třeskutý souboj to vypadá v obvodu Plzeň-město, kde bude mandát obhajovat senátor Václav Chaloupek (OPAT a STAN). Proti němu se postaví například exministryně spravedlnosti Daniela Kovářová jako nezávislá. Za ANO bude na Plzeňsku kandidovat žokej a chovatel Josef Váňa a za SPD jako nezávislý olympijský vítěz ve sportovní střelbě Jan Kůrka."

více zde:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/do-senatu-chce-herec-kardiochirurg-i-expremier-40403429

6+1 kandidátů

Daniela a šest stran

Plzen.cz informuje o sedmi přihláškách k volbám do Senátu. Jako obvykle si plete nezávislost s členstvím ve straně. Jsem totiž jediná nezávislá.

https://www.plzen.cz/usilovat-o-misto-v-senatu-chce-sedm-kandidatu

Daniela, medvědi, koně a sport

Zajímavé souboje nabídnou podzimní senátní volby. Třeba na Plzeňsku se o přízeň voličů utká režisér a scénárista Václav Chaloupek, který proslavil medvědy ve svém večerníčku Méďové, s osminásobným vítězem Velké pardubické steeplechase, žokejem Josefem Váňou. Současného senátora Chaloupka podporují hnutí STAN a Občané patrioti, Váňu hnutí ANO.
Jako nezávislá kandidátka se jim postaví bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová a za SPD olympijský vítěz ve sportovní střelbě Jan Kůrka.

Text celého článku zde:

 https://www.lidovky.cz/domov/senatni-volby-uzaverka-kandidatek-zajimave-souboje-komunalni-volby.A220719_180733_ln_domov_rkj

Seznam informuje o Daniele, která chce chránit normální svět

Nezávislá kandidátka splnila podmínky

Exministryně Kovářová jde do boje o Senát

O křeslo v Senátu bude v podzimních volbách v obvodě Plzeň -město usilovat i Daniela Kovářová, advokátka a někdejší ministryně spravedlnosti. Jako nezávislá kandidátka musela získat podporu veřejnosti. Ve středu předala na plzeňském magistrátu petici podepsanou 1870 lidmi z příslušného volebního obvodu.

„Na rozdíl od kandidátů dosazených politickými stranami jsem to měla těžší, ale sbírání podpisů mě nakonec velmi obohatilo,“ uvedla Kovářová, která tak měla podle svých slov možnost navázat kontakty s normálními lidmi z regionu. „Tím lépe dnes vidím, jak se politika vzdálila od života,“ dodala.

Plné znění článku zde:

https://newtonone.newtonmedia.eu/cs-CZ/monitoring/CZ$OP-18-3414/topic/pm33/article/2022P162O11B/token/46b1e099ae7d4918bb9bab6670392584?tab=Text

Nezávislá je jen Daniela

Když si ani Náš region neujasní pojmy, to je pak téžké. Ale jediným nezávislým kandidátem do Senátu v Plzni jsem jen já.Vztahů je třeba zejména dnes

Opět vybírám z milé pošty, kterou každý den od vás podporovatelů dostávám:

Paní Kovářová, dobrý den,
nezlobte se, že Vám takhle píšu, sleduji Vás již hodně let, i v době kdy jste zářila jako krasavice v tom hnízdě modrých strak, to ale nesouvisí s tím, co jsem Vám chtěl sdělit. Všechno, co napíšu, asi už stejně víte, protože Vám to napsalo spousta jiných, takže se možná budu opakovat.
Líbí se mně Váš pohled na svět, vaše články (odborné nečtu) týkající se života i vztahů mezi lidmi a obzvlášť mezi oběma důležitými pohlavími jsou fakt super. Udržujte se, pište, v dnešní nedobré době je to krásné dokázat se vyjadřovat k tématům vztahů mezi mužem a ženou tak, jak to děláte Vy.
Přeji Vám štěstí ve všem, vitalitu, stálou krásu ženy v každém věku, mějte se krásně a díky.
S pozdravem P. P., důchodce z Křivoklátska

Co je dezinformace a kdo je ruský šváb?

Zvedám varovně prst před vznikem nové jednotky, která by si mohla vyřizovat účty, s kým se jí zlíbí.

 https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bude-Guantanamo-Vracime-se-do-casu-kam-StB-patri-Toto-nam-rekli-politici-o-planu-vnitra-svitit-si-na-ruske-svaby-708212

"Karel Havlíček o normálním světě"

"Info.cz cituje Danielu a její vystoupení na Právnické klubu:"

"Před několika dny – už jsem tu o tom také psal – konalo se 19. sezení Právnického klubu. Vystoupila tam mimo jiné bývalá ministryně spravedlnosti a nyní senátorská kandidátka D. Kovářová, která si pro svou kampaň předsevzala heslo přirozeného „normálního života“. Když se vyjadřovala k „novému normálu“, což bylo základní téma akce, prohlásila, že jako právník vždy měla pocit, že společenské poměry uhánějí dopředu a společenské změny vyvolávají nezbytnost změn právní regulace. „Dnes mám pocit, že mnohé změny přicházejí naopak shora. Nejprve se rozhodne o regulaci, tu necháme propadnout do společnosti a sledujeme, co to udělá. Právo se v mnoha ohledech stalo fikcí, která nereaguje na realitu, nýbrž snaží se ji podle nějakých utopických představ přimět, aby se přizpůsobila. To se stalo třeba s úpravou rodinného práva, manželských vztahů a podobně, o které většina manželů vůbec neví. Sarkasticky bych mohla říci: jak si vůbec manželé troufají žít v manželství a nevědět nic o nových právech založených občanským zákoníkem?“ Tak nějak to řekla, i když to není přesná citace, spíše parafráze."

Text celého komentáře zde:

https://www.info.cz/pravo/komentare/novonormalizace-bullshit-jobs-nepouceni-manzele-a-studenti-bez-ucebnic

Do Senátu kandiduje nezávislá Daniela a pět vyslanců politických stran

Západočeská mutace MFDnes z 9. 7. 2022 informuje.

článek Váňa

V Plzni kandiduje šest kandidátů, jediná Daniela sbírala podpisy

Daniela kandiduje do Senátu jako jediná nezávislá.

Spisovatel Ivo Fencl podporuje Danielu do Senátu

Takhle hezky se o mně zmiňuje bloger Ivo ze Starého Plzence:

"Nebo si vezměte častou přispěvatelku Neviditelného psa JUDr. Danielu Kovářovou, kandidátku do Senátu. Zrovna krouží po svém okrsku a to je na západě země, protože ona i její manžel žijí ve Štěnovicích. A otázka: je spíš „jen“ západočeská spisovatelka, celo-česká autorka anebo píšící politička a právnička, která by - díky stálejšímu pobytu v Praze - stála dávno výš? Ten dotaz jí - tady přes kopec – brzy rád položím, ostatně jsem její volební podporovatel."

https://neviditelnypes.lidovky.cz/kultura/literatura-cesty-a-testy-vaclava-grubera.A220706_205806_p_kultura_nef

Manželství světí stát, rozvod by měl taky

Jde totiž hlavně o nároky

Posíláte mi krásné reakce na mé komentáře. Tak třeba tento (lehce upraveno DK):

Dobry den,

děkuju za text Potratové pokrytectví - jednou život, jednou smrt, který jsem si přečetl na Neviditelným Psu. Myslím, že jste to vystihla velice dobře.

Jde totiž hlavně o nároky… to anglické…entitlment… ve významu the belief that one is inherently deserving of privileges or special treatment.

Což je v podstatě popření rovnosti lidi. Právo je pro všechny bez rozdílu.

Tohle je pro vyvolené. Ne náhodou tohle přišlo z USA.

Američani přece byli vyvoleni Bohem, aby učinili Svět lepší. A tak to dělají.

Co si o tom mysli ostatní, to je moc nezajímá. Být vyvolený je totiž moc příjemné.

Problém je, že někde vzadu zůstanou ti nevyvoleni.

Ale ti vyvolené nezajímají.

Maximálně v tom, že je možné je poučovat o tom, že vyvoleni můžeme byt všichni.

Problém pak ovsem je, že pokud jsou všichni vyvoleni, ztrácí to označení jakýkoli význam.

Vyvolenost totiž vyžaduje nevyvolenost, pokud nevyvoleni chybí, nemám se s kým srovnávat a nebudu spokojený.

Budu chtít víc, a ještě víc, a ještě... jako teď.

Všechny ty bláznivé nároky kdekoho mají tenhle logicky zaklad. Problém je, ze vedou k totální atomizaci společnosti, kde nevládne zákon, ale právníci.

A tak dal....

Vy určíte víte, kam tím mířím...

Přeju hezky den.

M. M.


Respekt by rád poučoval, ale nedokáže ani napsat správně jméno

Parlamentní listy citují z komentáře o nespokojenosti normálních lidí

Rozhovor pro časopis Právní rádce

D. v časopisu                                                           D. a článek


Příznivci se objevují i na nečekaných místech

Na Twitteru, který je progresivistický, a tedy vůči mně spíše nesnášenlivý, jsem tuhle objevila tento vzkaz:

Včera jste mě navštívila v rámci vaší kontaktní kampaně do Senátu. Já jsem vám vysvětlil, v čem se naše politické názory rozcházejí a proč vás volit nebudu. Dnes jste mě přesvědčila, že i přes některé neshody vás budu volit. Přeji hodně štěstí a úspěchů v kampani.
J.N.

Normální pro každého z nás

Krásné dopisy mi píšete. Dávají mi sílu pokračovat.

Dobrý den paní Kovářová, včera jsem měla čest Vás poznat u nás v Tymákově. Nedalo mi to, dnes jsem si četla důvody, jež Vás vedou ke kandidatuře. Se vším se s Vámi ztotožňuji, oceňuji, že máte "normální lidské názory ", nebo vlastně by měly být normální pro každého z nás, ale lidé se bojí mít obyčejné názory. Moc Vám fandím, s mojí podporou můžete počítat, jen potřebujeme takových lidiček víc, hodně, donutit lidi, aby se nebáli. Držím Vám pěsti a nám ostatním taky.

S přáním krásného dne

I. H.Mítinky budou pokračovat

Obrací se na mě zájemci, kteří nemohli přijít na mítink. Takové milé zprávy dostávám každý den:

Dobrý večer! Chtěl jsem dnes zajet do Štěnovic na setkání u Modrého klokana, bohužel se nemám jak dostat zpět do Plzně, kde žiji. Můžete mi, prosím, poslat odkaz na nějakou vaši stránku s rozpisem vašich setkání s občany? Také jsem vyznavač tradičního klidného životního stylu a měl bych pro to pár námětů. Zdraví vás.

J. S.

Žádný strach, mítinky se ještě konají příští týden a pak se opět rozběhnou v srpnu a v září.Milé otřeníčko

Spisovatel Ivo Fencl se o mě něžně otřel ve svém komentáři na Neviditelném psu.

 https://neviditelnypes.lidovky.cz/zabava/zivot-obecne-postrehy-ze-setkani-maturantu-po-40-letech.A220618_163756_p_zabava_nef

O soudcovské etice

Podpora přichází i z Ústeckého kraje

Těší mne že kandidujete do senátu, bohužel nebydlím ve vašem okrese. Přeji vám hodně sil a děkuji za své děti , že jste se rozhodla pro tento krok. Držím vám palce.
N. S.

Advokátní deník - Daniela se věnuje i vzdělávání advokátů

  V Plzni jsem pořádala seminář o praní špinavých peněz.

https://advokatnidenik.cz/2022/06/16/zapadocesti-advokati-se-skolili-v-aml/

A další se připojují k právu říct NE

Další projevy podpory mi přicházejí dokonce veřejně na Facebooku. Tak třeba tento přítel mi napsal:

Paní Kovářová, plně s Vámi souhlasím a mám radost, že se ještě i dnes najdou lidé, kteří se nebojí jít proti "jediným správným názorům". Zastrašovací kampaň "liberálních demokratů" je v plném proudu, snad se v Parlamentu najde dost poslanců, kteří si zachovali zdravý rozum a ten právní paskvil zamítnou.

J.H.

Ne všem lidem je jedno, co se děje.

Podívejte, jaké mi chodí milé projevy podpory. Třeba tenhle ve věci mého nesouhlasu s “manželstvím” homosexuálů.

Dobrý den, paní Kovářová,
chtěl bych vám touto cestou vyjádřit respekt a podporu v tom, co děláte v České republice v oblasti rovnoprávnosti rodinného práva, podpory konzervativních a podle mě správných hodnot a jejich výkladu ve veřejném prostoru a vymezování se k tendenčním aktivistickým hnutím jako je Mee To, LGBTQ atd.. Určitě to není snadné, zvláště v dnešní době, kdy nenávist s agresí, která se šíří jako virus mediálním prostorem, dokáže na jedince vyvíjet nepříjemný tlak.
Proto přeji pevné nervy, vůli, jasnou mysl a zdraví do dalších roků.

S pozdravem
Ing. M. T.

To už nemůžu ani nesouhlasit?

Kritikové zjevně nejsou schopni přečíst můj komentář do konce ani pochopit psaný text, jak ukazují i Parlamentní listy:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Exministryne-Kovarova-provokativne-ukazala-jak-nektere-nazory-nemaji-byt-slyset-705427

To si Daniela dovolila hodně. Hájit své právo nesouhlasit.

iDnes mě popotahuje za to, že si dovoluji být proti tomu, aby se soužití homosexuálů stavělo naroveň manželství a také se tak nazývalo. Více se o tom dočtete na:Jediná Daniela si musí shánět podpisy.

Ze šesti dosud známých kandidátů je pět zastřešeno politickou stranou a nemusí si tak shánět žádné podpisy. Jen já kandiduji jako nezávislá a tuto znevýhodňující povinnost mám. Více o tom čtěte na:

https://nasregion.cz/v-senatnich-volbach-chce-v-plzni-kandidovat-zatim-sest-lidi-277434/

Jen já jsem nezávislá.

Co je vztek? - Daniela ve videoanketě DJ

9. 6. 2022 Parlamentní listy

7. 6. 2022 Magazín OKO

Magazín OKO

7. 6. 2022 Právní rádce

7. 6. 2022 Advokátní deník

5. 6. 2022 Martinus

1. 6. 2022 Parlamentní listy

23. 5. 2022 Šance dětem

20. 5. 2022 Havlíček Brain Team

20. 5. 2022 Božkovské noviny

Blovické noviny   ZŠ Blovice

18. 5. 2022 Advokátní deník

18. 5. 2022 epravo.cz

13.5.2022 Neviditelný pes

10.5.2022 Parlamentní listy

6. 5. Advokátní deník

6. 5. Plzeňské novinky

5. 5. 2022 Kosmas

4. 5. 2022 OKO 24

3. 5. Základní škola Blovice

3. 5. 2022 Magazín OKO

normalni svět              kandidátka do senátu

30. 4. 2022 Refresher

28. 4. Aha! pro ženy

26. 4. Advokátní deník

21. 4. Advokátní deník

20.4. MFDnes

Plzeňská mutace MFDnes informuje o kandidátech do Senátu v obvodu č. 7.

20.4. MFDnes

14. 4. - Lawyers and bussines

13. 4. - MFDnes

MFDnes, západočeská mutace informuje o zahájení kampaně.

MFDnes  MFDnes

12. 4. Region Plzeň

Region Plzeň informuje o vyhlášení kandidatury:

https://www.regionplzen.cz/…07/

12. 4. - Seznam.cz

12. 4. - Plzeňské novinky

11. 4. - Oko24

11. 4. - Server Refresher

První médium, které přineslo zprávu o tiskové konferenci, byl server Refresher:
https://refresher.cz/113325-Daniela-Kovarova-bude-kandidovat-do-Senatu-chce-chranit-normalni-svet

JUDr. Daniela Kovářová


 
 
 
 


Chraňme normální světJUDr. Daniela Kovářová